Proste jak abecadło

Sprytem dużo można zdziałać...Stało się. Tajemnicza informacja okazała się ostatecznie nie aż tak sekretna. Super sprytny plan, aby w tajemnicy spotkać się na obozie w Chańczy spełzł na niczym. W pół dnia posypały się wakacyjne plany 30 członków i 1–3 członkiń Obozu Narodowo Radykalnego. Nie pomogło nawet ukrywanie swojej prawdziwej tożsamości ONR-owców za maską fanów Air Soft Gun. W piątek rano ukazał się w Gazecie Wyborczej artykuł demaskujący letnie zamiary rodzimych faszystów. Niektórzy spodziewaliby się, że ONR podejmie wyzwanie rzucone przez znienawidzoną gazetą i zawalczy o boga, honor i ojczyznę, tymczasem planowany od tygodni obóz, mający być wstępem przed walką o wpływy w środowisku nacjonalistycznym z Młodzieżą Wszechpolską, został odwołany. Ze słowami otuchy ruszyła internetowa grupa wsparcia, poprzez fan–page na Facebooku jeden z nacjonalistów w taki oto, zadziwiający sposób, motywuje czołowe postacie z ONR:

 Brawo chłopaki – bądźcie twardzi i nieugięci. Rośnijcie w siłę, łapcie wiatr w husarskie skrzydła i do dzieła. Jesteście potomkami i spadkobiercami Husarzy – najpotężniejszej jazdy, przed którą drżeli wszyscy. A wiecie, że oni się nie patyczkowali z wrogami. I dzięki temu zbudowali potęgę. Tego samego życzę i wam.

 Ach Ci nasi dzieli Husarze! Przyszłe pokolenia będą z nich dumne. Abyśmy wszyscy zapamiętali ich niebywałe wakacyjne dokonania warto podjąć się ich wyliczenia.

 Drobne problemy z wyciekającymi informacjami

 Neofaszyści z ONR najpewniej nie uwierzyli w medialną wersję o wycieku bezpośrednio od swoich byłych członków do GW. A zatem skąd materiał do artykułu w gazecie?

Pomóżmy im przeanalizować możliwe opcje:

a) Parszywi dziennikarze z GW, okazali się inteligentniejsi od przyszłych „wodzów” narodu i dotarli do ich wewnętrznych ustaleń.

 b) W wyniku przewlekłych problemów z alkoholem, nacjonaliści odwiedzając kolejne knajpy po kilku głębszych, na lewo i prawo opowiadają o swoich planach. Dziwnym zbiegiem okoliczności do jakiegoś stolika dosiada się niewinnie wyglądająca grupa antyfaszystów i szybko uzyskuje informacje o niecnych knowaniach biwakowych.

 c) W wyniku wewnętrznych sporów o to, kto zostanie polskim Duce, część członków odwróca się od obecnego kierownictwa i przekazuje komuś parę informacji, które ostatecznie wędrują do GW.

 Niezależnie od tego, którą z opcji wybierze skrajna prawica z ONR, będzie ona musiała skonfrontować się z faktem, że daleko im do – „najpotężniejszej jazdy, przed którą drżeli wszyscy.”

Heil

Przejściowe problemy

 Współcześni mesjasze narodu polskiego słabo radzą sobie z analizą otaczającej ich rzeczywistości.

 a) Dziwi fakt, że pomimo odwołania obozu w Chańczy, neofaszyści dalej chcą zorganizować obóz „gdzieś w woj. Świętokrzyskim”. Wiedzą, że środowisko antyfaszystowskie zna już od jakiegoś czasu ich plany, czemu nie potrafili się domyślić, że plany te pobudziły antyfaszystowską mobilizację z udziałem lokalnych mieszkańców, którym nie w smak skrajna prawica?

 b) Nie szokuje ich fakt, że na ponad trzydzieści osób mających wziąć udział w obozie przypada zaledwie kilka kobiet? Czyżby nie zauważyli, że większości kobiet nie odpowiada rola jedynie wykonywania poleceń dzielnych samców?

c) Martwi stan zdrowia psychicznego organizatora. Nie od dziś wiadomo jak druzgocący dla ludzkiej psychiki jest strach przed odrzuceniem przez społeczeństwo (w tym ukochany przez nacjonalistów naród). Czym, jak nie strachem przed brakiem akceptacji, uzasadnić można podanie się w ośrodku wypoczynkowym jako grupa fanów ASG?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s