Nacjonalistyczne fantasmagorie

Echa afery z udziałem pewnych parlamentarzystów i pewnej marki odzieżowej, doszły już do Polski. Dziś, nie będziemy rozważać czy zakazywanie i wypraszanie jest metodą na walkę z faszyzmem, dziś zamierzamy przyznać się do błędu.

Żyliśmy w błędzie, przez lata mamieni anty-niemiecką propagandą z Niemiec. Na szczęście z pomocą nadeszli nam, znani ze swojej obiektywności, narodowi–radykałowie. Na portalu Nazista.pl, zamieścili tekst, w którym pozwolili nam odróżnić białe od czarnego. . .

Powiększ!i tak możemy się dowiedzieć, że marka Thor Steinar, jest najzwyklejszą w świecie firmą z modnymi ciuszkami. Myliliśmy się gdy w logo firmy dostrzegliśmy, runę Ger, uznaną przez SS za idealny symbol narodowosocjalistycznej wspólnoty i używaną przez jednostki SS jako symbol jednostki. A także runę Tyr, będącą symbolem heroicznej walki na stałe goszczącym w symbolice III Rzeszy.

Złudnie dostrzegaliśmy na niepozornej koszulce, symbol „Czarnego Słońca”, tak chętnie wykorzystywany przez nazistów po zakazaniu swastyki w Niemczech.

Expedition Ostafrika, tylko przez wyjątkowo złośliwych skojarzona może być z obecnością wojsk hitlerowskiej koalicji w  północno-wschodniej Afryce podczas II wojny światowej pod dowództwem Erwina Rommela.


Steinar Korps, tylko pod wpływem dużej ilości środków odurzających, może wydać się odwołaniem do nacjonalistyczno – militarystycznej retoryki. Niewinne logo pośrodku, wcale nie przypomina Godła Rzeszy, czyli oficjalnego symbolu III Rzeszy.

Nordmark. Nikt nic nie wie, nikt nic nie słyszał. Słowo jak słowo, czemu nie użyć go do zaprojektowania wzoru na koszulce. Szkoda, że przypadkiem okazuje się być nazwą nazistowskiego obozu koncentracyjnego założonego w 1944 roku na wniosek SS. Przypadkiem okazuje się także, że tej samej nazwy używała jedna z komórek Blood&Honour z okolic Hamburga.

Samolot, ot samolocik, nic w nim złego, nic dobrego: Messerschmitt Me 262, niespełniona nadzieja Hitlera na odwrócenie losów II Wojny Światowej.

Projektując ten wzór, graficy wykazali się wyjątkowym poczuciem humoru. To, co wydawać się mogło czujnemu antyfaszyście jawnie rasistowskim hasłem (Save the white continent!) okazuje się tylko troską o topniejące lody Arktyki. Po raz kolejny nasz antyfaszystowski instynkt nas zawiódł.

Obecność ubrań marki Thor Steinar na nacjonalistycznych demonstracjach w całej Europie  i  zachwyt jaki wzbudza wśród pogrobowców Hitlera, także jest czystym przypadkiem.

Zgodnie z narracją naszych rodzimych nacjonalistów, masowe demonstracje i akcje bezpośrednie pod sklepami Thor Steinar (jeden z nich, przypadkiem nazwany został Brevik), są tylko organizowanymi od czasu do czasu pikietami.

_________________________________________________________

Masz uwagi do tekstu? Chcesz podzielić się swoim pomysłami? Napisz do nas.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s